notičky

HUDEBNÍ SKUPINA

PŘESCENT

HUDBA PRO VAŠI AKCI


  • hudba na ples
  • hudba na zábavu
  • rodinné oslavy
  • soukromé i firemní akce
Úvod  |   Historie  |   Repertoár  |   Akce  |   Pro pořadatele  |   Kontakt

    Historie kapely PŘESCENT se datuje přibližně od roku 1989.

    V té době se Zdeněk Teska seznámil s Janem Kristkem a jako kamarádi spolu začali jezdit na vandry, ke kterým neodmyslitelně patřila kytara. To už byl jen malý krůček ke vzniku kapely. Hráli pouze akusticky, bez aparatury, nejprve v lese u táboráků, ale postupem času i na různých soukromých akcích, oslavách a silvestrovských posezeních.

    V roce 1998 vystupovali na narozeninách otce Pavla Bašty a jejich vystoupení Pavla natolik zaujalo, že projevil přání s nimi hrát. Malý háček byl v tom, že Pavel na žádný hudební nástroj nehrál, ale po roce pilného cvičení na basovou kytaru stanul Pavel v roce 1999 poprvé s PŘESCENTem na pódiu u příležitosti srazu rodáků ve Volenicích.

    Zde vlastně vznikl i název kapely. A proč PŘESCENT? Protože nikdo z kapely nebyl žádný drobek. :-)

    Následovalo množství akcí a hraní na nejrůznějších oslavách, pivovarských, hasičských a mysliveckých zábavách apod.. Bohužel pouze do února 2005, kdy měl Honza těžký záchvat mozkové mrtvice, po kterém byl upoután na lůžko a po dvou letech zemřel. Čest jeho památce.

    V této nelehké době se k PŘESCENTu připojil Zdeňkův dlouholetý kamarád Tomáš Bláha. Společně přepracovali aranžmá skladeb a pustili se i do nových stylů hudby a písní s anglickými texty.

    V listopadu roku 2008 přestal s kapelou hrát pracovními povinnostmi zaneprázdněný Pavel a od té doby vystupovala kapela PŘESCENT pouze jako duo ve složení kytara a klávesy.

    V průběhu roku 2010 se Tomáš seznámil při účinkování na jiných hudebních akcích s bubeníkem Jiřím Soběslavským. Po čase ho oslovil s nabídkou hraní v kapele PŘESCENT. Jirka neváhal a v prosinci roku 2010 se připojil ke kapele jako bubeník.

    Přibližne v polovině roku 2011 se začali objevovat náznaky, že se ke kapele navrátí nedávno pracovně vytížený a ztracený syn Pavel. V okamžiku, kdy kapelu opustil Tomáš, se tak i stalo. Pavel se chopil své lehce zaprášené basy a v říjnu roku 2011 znovu stanul, po boku s ostatními, na prknech co znamenají svět... :-)

    A od té doby se píše nová historie kapely PŘESCENT...